- Najlepszą bazą hotelarską oraz zabiegową w Polsce może pochwalić się Uzdrowisko Wieniec-Zdrój. Wszystko dzięki otwarciu obiektu Jutrzenka oraz remontowi pozostałych obiektów uzdrowiska – podkreśla prezes Uzdrowiska Wieniec-Zdrój Jerzy Szymańczyk. – Zakwaterowanie na poziomie 4,5 gwiazdkowym, aquapark, SPA, piękna restauracja, pub oraz kawiarnia- to zaledwie niektóre z atrakcji które przygotowaliśmy dla naszych kuracjuszy – dodaje. Niedawno w Uzdrowisku oddano do użytku pensjonat Jutrzenka, najbardziej luksusowy obiekt uzdrowiskowo-sanatoryjny w Polsce.
Nowy ośrodek dysponuje pięciuset komfortowymi i wygodnie urządzonymi pokojami typu Komfort i LUX – 1. Dla kuracjuszy przygotowane zostały zarówno pokoje jednoosobowe, dwuosobowe, trzy-czteroosobowe jak i apartamenty oraz pokoje dla osób niepełnosprawnych. – Na chwile obecną dziennie gościmy tu około dwustu osób, jednak ich liczba stale się zwiększa – informuje prezes Szymańczyk. Oprócz tego nowo otwarty pensjonat poszerzył ofertę uzdrowiska o działalność rekreacyjną SPA & Wellness. Wnętrze pensjonatu cieszy oko stylową elegancją oraz przestrzenią w której detale zostały dopracowane z najwyższą dbałością. Jutrzenka jest obiektem bez barier architektonicznych, w pełni przystosowanym dla osób niepełnosprawnych, z komfortową jadalnią, gabinetami lekarskimi oraz własną bazą zabiegową. Po remontach, które mają trwać od sześciu do dziesięciu miesięcy, uzdrowisko Wieniec-Zdrój będzie w stanie pomieścić do 1200 osób.
Wysoki poziom bazy hotelarskiej oraz zabiegowej to jednak nie jedyny czynnik który wyróżnia Uzdrowisko Wieniec-Zdrój na tle innych w Polsce. – Nasze lecznictwo uzdrowiskowe opiera się na filarze trzech surowców leczniczych, co jest rzadko spotykane w naszym kraju. Mówimy tu o borowinie, wodzie siarczkowej oraz naturalnej wodzie mineralnej z zawartością pierwiastku selenu – mówi Jerzy Szymańczyk. Oprócz tego, ważną role pełni położenie geograficzne. Uzdrowisko położone jest bowiem w sercu sosnowych lasów. Ich objętość szacuje się na około dwóch hektarów. – Żadne uzdrowisko nie ma takiego klimatu – dodaje Prezes Zarządu.
- Nie chcemy, aby był to kolejny ośrodek SPA & Wellness w Polsce, chcemy żeby ten ośrodek przede wszystkim opierał się na profesjonalnej medycynie. W związku z tym, w planach mamy uruchomienie ośrodka referencyjnego rehabilitacji ruchowej po zabiegach ortopedycznych – podkreśla prezes Szymańczyk. – Oprócz tego, chcemy także uruchomić wczesną rehabilitację kardiologiczną poszpitalną oraz leczyć stany po zawałach serca, bajpasach, koronografii i angioplastyce – dodaje. Zarząd nie ukrywa także swoich planów skierowania oferty leczniczej na rynek niemieckich kas chorych, skandynawskich, rosyjskich, izraelskich a także do polonii polskiej i brytyjskiej.
Pensjonat Jutrzenka funkcjonuje dopiero od niedawna, jednak już teraz może pochwalić się przychylnymi opiniami swoich kuracjuszy. – Pierwszy raz byłam w sanatorium i jestem pod ogromnym wrażeniem. Od samego wejścia doświadczyłam fachowej obsługi personelu. Lekarze są wyjątkowo uprzejmi, przede wszystkim słuchają co pacjent ma im do powiedzenia. Pielęgniarki wykonują swoją pracę z uśmiechem na ustach – opowiada pani Janina Szałecka, jedna z pierwszych kuracjuszek.
Uzdrowisko Wieniec-Zdrój jest jednym z najstarszych i najpiękniej położonym uzdrowiskiem na Kujawach. Kuracjuszy przyjmuje już od 1923 roku. Złoża leczniczej wody siarczanowo-chlorkowo wapniowo-sodowe zostały tu odkryte na przełomie lat 1898-1905, eksploatowane są od 1909 roku. Wieniec Zdrój jest jednym z Uzdrowisk zrzeszonych w stowarzyszeniu Unii Uzdrowisk Polskich.
dostarczył infoWire.pl
Link do strony artykułu: https://2fwww.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/rozkwit-uzdrowiska-wieniec-zdroj